Práve teraz Amerika zápasí s nedostatkom dojčenskej výživy, ktorá je spôsobená nielen pandémiou v posledných rokoch, ale aj dočasným uzavretím najväčšieho výrobného závodu na dojčenskú výživu v USA.
„Viem, že sa rodičia naprieč krajinou obávajú toho, že nenájdu dostatok výživy na nakŕmenie svojich detí,“ povedal americký prezident Joe Biden a prikázal úradom, aby po celom svete našli dostupné zásoby dojčenskej výživy, ktorá by vyhovovala prísnym americkým normám.
„Dnes oznamujem plány na našu tretiu a štvrtú misiu Operácie Fly Formula. Tieto lety prinesú 3,7 milióna balení umelej výživy Kendamil a 4,6 milióna balení dojčenskej výživy Bubs Australia,“ napísal americký prezident Biden v stredu 1. júna na svoj Twitter.
Today, I’m announcing plans for our third and fourth Operation Fly Formula missions.
These flights will bring 3.7 million bottles of Kendamil formula and 4.6 million bottles of Bubs Australia infant formula.
— President Biden (@POTUS) June 1, 2022
Kendamil je tak jedno z mála dojčenských mliek, ktoré si prezident Spojených štátov vybral na základe vysoko kvalitného zloženia pre americké deti. A ako iste viete, v Kendamile sa vždy radi chopíme príležitosti pomôcť. Či už sa jedná o deti z Ukrajiny alebo Ameriky, pre nás sú na prvom mieste spokojné bruška všetkých detí po celom svete.
Druhý deň prezident uviedol: „Za druhé som spustil Operáciu Fly Formula. Vynaložili sme všetko úsilie na letecké dopravenie dojčenskej výživy, ktorá spĺňa americké zdravotné a bezpečnostné normy. Dnes s hrdosťou môžem konštatovať, že vďaka týmto letom sú vysoko kvalitné dojčenské mlieka už na ceste do amerických regálov.“
Second, I launched Operation Fly Formula. A major effort to air-lift infant formula that meets American health and safety standards.
Today, I’m proud to say that because of these flights, high-quality formula is already on its way to American shelves.
— President Biden (@POTUS) June 1, 2022
Umelé mlieka živí v Spojených štátoch približne tri štvrtiny šesťmesačných detí. Jedným z hlavných dôvodov je aj to, že v USA nefunguje takmer žiadny štátny systém materskej dovolenky. Matky sa tak musia vrátiť do práce už za 6 týždňov od pôrodu. Niektorí zamestnávatelia však dávajú (v rámci firemných benefitov) 3 až 6 mesiacov materskej dovolenky.