Kendamil zachraňuje USA
Kendamil pomáha Amerike. Vysoko kvalitné dojčenské mlieka mieria do našich regálov, hlási prezident USA Biden
3. 06. 2022

Kendamil pomáha Amerike. Vysoko kvalitné dojčenské mlieka mieria do našich regálov, hlási prezident USA Biden

Práve teraz Amerika zápasí s nedostatkom dojčenskej výživy, ktorá je spôsobená nielen pandémiou v posledných rokoch, ale aj dočasným uzavretím najväčšieho výrobného závodu na dojčenskú výživu v USA.

„Viem, že sa rodičia naprieč krajinou obávajú toho, že nenájdu dostatok výživy na nakŕmenie svojich detí,“ povedal americký prezident Joe Biden a prikázal úradom, aby po celom svete našli dostupné zásoby dojčenskej výživy, ktorá by vyhovovala prísnym americkým normám.

„Dnes oznamujem plány na našu tretiu a štvrtú misiu Operácie Fly Formula. Tieto lety prinesú 3,7 milióna balení umelej výživy Kendamil a 4,6 milióna balení dojčenskej výživy Bubs Australia,“ napísal americký prezident Biden v stredu 1. júna na svoj Twitter.

Kendamil je tak jedno z mála dojčenských mliek, ktoré si prezident Spojených štátov vybral na základe vysoko kvalitného zloženia pre americké deti. A ako iste viete, v Kendamile sa vždy radi chopíme príležitosti pomôcť. Či už sa jedná o deti z Ukrajiny alebo Ameriky, pre nás sú na prvom mieste spokojné bruška všetkých detí po celom svete.

Druhý deň prezident uviedol: „Za druhé som spustil Operáciu Fly Formula. Vynaložili sme všetko úsilie na letecké dopravenie dojčenskej výživy, ktorá spĺňa americké zdravotné a bezpečnostné normy. Dnes s hrdosťou môžem konštatovať, že vďaka týmto letom sú vysoko kvalitné dojčenské mlieka už na ceste do amerických regálov.“

Vedeli ste, že...

Umelé mlieka živí v Spojených štátoch približne tri štvrtiny šesťmesačných detí. Jedným z hlavných dôvodov je aj to, že v USA nefunguje takmer žiadny štátny systém materskej dovolenky. Matky sa tak musia vrátiť do práce už za 6 týždňov od pôrodu. Niektorí zamestnávatelia však dávajú (v rámci firemných benefitov) 3 až 6 mesiacov materskej dovolenky.

YouTube video

Top