Prečo je Kendamil kráľovské mlieko?
10. 11. 2022

Prečo je Kendamil kráľovské mlieko?

Keď Kendamil začal pomáhať českým a slovenským rodičom, získal si ich priazeň skoro okamžite. Bolo to hlavne vďaka vysokej kvalite a benefitom, ktoré v tom čase výživa iných značiek na českom trhu neponúkala. Tento rok je to už päť rokov, čo z malých brušiek začal robiť malé spokojné brušká a z rodičov spokojných rodičov. Na detskej prémiovej výžive Kendamil už vyrástol poriadny riadok českých a slovenských detí, a to je rozhodne dôvod na oslavu. Viete ale, prečo je u nich taká obľúbená, odkiaľ k nám prišla, aké pozbierala ocenenie a prečo sa Kendamilu hovorí kráľovské mlieko?

Základom prémiových detských dojčenských mliek Kendamil je poctivé plnotučné kravské mlieko od voľne sa pasúcich kráv na pastvinách neďaleko národného parku Lake District na severozápade Anglicka. Rovnako ako britská kráľovská rodina pochádza aj Kendamil z Anglicka, ktorá je známa svojou úctou k tradíciám a poctivosti. Tá sa premieta aj do detskej výživy Kendamil, ktorá na rozdiel od detských mliek iných značiek nikdy nenahradzovala poctivý mliečny tuk lacnejším rastlinným. Už preto, že v detskej výžive nejde len o množstvo tuku, ale aj o jeho kvalitu.

Kendamil získal najvyššie ocenenie od kráľovnej

Krajina vzniku Kendamilu - Británia je hrdá ako na svoju históriu, tak na svoje tradície a kráľovskú rodinu. A my sme zase hrdí na to, že našu poctivosť a kvalitu ocenila samotná britská kráľovná, od ktorej Kendamil v roku 2020 obdržal ocenenie Queen's Awards for Enterprise. Toto ocenenie nás teší o to viac, že ​​ho z kráľovských rúk dostanú len firmy vynikajúce v oblasti kvality, medzinárodného obchodu, inovácií a udržateľného rozvoja. Ide o najvyššie oficiálne ocenenie pre britské podniky.

Ako sa stal Kendamil mliekom princov

Snáď to nebude zaváňať samochválou, keď povieme, že s Kendamilom dnes vyrastajú deti po celom svete. Veľmi nás tiež teší, keď nám rodičia píšu, že po ňom deti dobre prospievajú. Avšak máme skutočne obrovskú radosť, keď vieme, že im vďaka lahodnej a plnej mliečnej chuti tiež skvele chutí. Rovnako ako Kendamil zachutnal malému princovi Louisovi – vnukovi britskej kráľovnej Alžbety II., keď bol ešte bábätko. A pretože z neho bol nadšený, odporučili ho jeho rodičia ďalších členom kráľovskej rodiny – princezninej sestre Pippe pre Louisovho bratranca Arthura.

Sme tu pre bábätká aj pre mamičky

Sme veľmi radi, že sa na nás rodičia spoliehajú a vedia, že nám záleží na tom, aby brušká všetkých bábätiek boli spokojné. Práve z toho dôvodu sme pre tie citlivejšie na trh uviedli Kendamil Kozí, ktorého základ tvorí kozie mlieko, ktoré je pre deti s obzvlášť citlivými bruškami stráviteľnejšie ako to kravské. A pretože niektoré deti trpia aj zápchami a kolikami a pretože existujú aj deti s alergiou na bielkoviny kravského mlieka, vyvinuli sme v spolupráci s lekármi plnohodnotnú detskú výživu aj pre nich. Pre mamičky sme potom s našimi výživovými odborníkmi na trh uviedli mliečny nápoj Kendamum, ktorý im dodá dostatok energie a potrebných živín dokonca pred tým, než sa im bábätko narodí. A samozrejme im neprestane pomáhať, ani keď ho potom budú dojčiť. To všetko preto, aby mamičky mali dostatok energie a živín a mohli si materstvo čo najviac užiť.

Top